Jdi na obsah Jdi na menu
 


Manikúra

 

Jak si udělat francouzskou manikúru
Aby francouzská manikúra vypadala bezchybně, musí být vaše nehty důkladně připraveny
1)Odstranit starý lak
2)Nanést Gel na odstranění kůžičky (nechat chvíli působit)
3)Dřívkem jemně kůžičku zatlačit
4)Pilování nehtů do požadovaného tvaru (dlouhé zkrátíme pomocí kleštiček)
5)Odmastíme ploténku
Nyní jsou nehty dokonale připraveny na nanesení laku a vytvoření francouzské manikúry:
1)Bezbarvý podkladový lak. (Nehty rovnoměrně natřete bezbarvým lakem, dojde tak k vyrovnání povrchu nehtu. Pokud máte nehty jemné a lámavé použijte jako podklad zpevňující  lak. U tohoto kroku je důležité, abyste nechala lak pořádně zaschnout.
2)Nalepení šablon a lakování špičky bílým lakem
Nalepením speciálních šablon, které jsou zpravidla obsaženy ve všech sadách francouzské manikúry, oddělíte špičky nehtů od jejich zbytku. Na oddělené špičky nanesete bílý lak a  tím vykouzlíte přesné linie jejich konců.  Lak nechte pořádně zaschnout. Po zaschnutí šablony opatrně odlepte, pokud se nám bílý lak rozpije, vezměte odlakovač - korektor v tužce a upravte tak přesahující kontury.
3) Nanesení barevného laku
Pokud jsou bílé špičky dokonale zaschlé, můžete celý nehet přelakovat jemným narůžovělým lakem. V dnešní době je na výběr mnoho jemných odstínů určených přímo na francouzskou manikúru.
4)Vrchní lak - aby vám francouzská manikúra vydržela, použijte na závěr bezbarvý ochranný lak, který dodá nehtům lesk a prodlouží trvanlivost laku.
Po mírném zaschnutí doporučuji přestříkat nalakované nehty přípravkem „Sušič laku“.
5)Závěrečná péče – kůžičku ošetříte olejíčkem a ruce krémem.
 
Špičky francouzské manikúry nemusí být bílé, můžete se řídit módními trendy. Taktéž linie proužky nemusí kopírovat volný okraj nehtu (oblouček, rovný proužek), ale popusťte uzdu fantazii a vytvořte si ji i našikmo.
 
 
 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář